Kumluca Mutlu Son Günnur

Kumluca mutlu son M.Ö.

Kumluca mutlu son masaj

3000’li yıllarda Hindistan ve Çin’de uygulanmaya başlandığı bilinen masaj temas etmenin insanda bıraktığı güven duygusundan dolayı pozitif elektrik aktarımı yapmak amacı ile uygulanmıştır. Pozitif elektrik aktarımının hasta organları iyi etmede en etkili yol olduğunu keşfettikten sonra bu uygulama her kültürde uygulanmış ve birçok farklı tarzı geliştirilmiştir. Bu konu hakkında bulunan ilk yazılı eser Yunan Hekimlerin yaratmış olduğu yazıtlarda rastlanılmıştır.

Kumluca masaj salonları

Eski çağlarda tıbbi tedaviler için kullanılan masaj uygulaması, genelde rahatlamak ve gevşemek için uygulandığı sanılan bir yöntemdir. Eski çağlarda Mısırlılar, Çinliler, Persler, Hintliler ve Yunanlar tarafından tıbbi tedavilerde kullanıldığı bilinen bu yöntemi, Antik dönemlerde ege uygarlıkları zeytinyağının şifa verici gücünden yararlanarak uygulamışlardır. Kumluca mutlu son . Sonraları zeytinyağına çeşitli şifalı otları karıştırarak güzel kokulu yağlar meydana getirdikleri bilinmektedir. Hatta birçok yazılı destanda ismi geçen karakterlerin duş aldıktan sonra bu güzel kokulu yağlar ile vücutlarını ovaladıkları yazmaktadır.

Roma İmparatorluğunun hüküm sürdüğü çağlarda oldukça popüler olan olimpiyat müsabakalarında yarışan sporcuların, hazırladıkları çeşitli yağlarla müsabakalardan önce vücutlarına masaj yaptıkları bilinmektedir. Bu alışkanlık, sakatlanma riskini azalttığından dolayı günümüzde de birçok sporcu tarafından kullanılmaktadır.